Blog Açıp İnternetten Para Kazanın!

blogolustur.com rehberliğinde 10.000+ kişi blogunu oluşturdu ve bir çoğu kazanç elde etmeye başladı bile!

Blog oluşturmak internetten gelir sağlamak adına yapılan en kazançlı işlerden biridir ve sadece 3 adımda siz de blogdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1- Öncelikle hemen şimdi ister MOBİL’DEN ister bilgisayarınızdan blog sitenizi açın.

(Buraya tıklayarak) ücretsiz hesap oluşturduktan sonraki adımları takip ederek kendi blog sitenizi dakikalar içerisinde açabilirsiniz. Veya şuradaki adım adım blog oluşturma rehberimizi okuyun.

2- Sitenizi özelleştirin ve ilgi çekici yazılar yayınlayın. Bu içerikleri facebook, twitter gibi sosyal platformlarda paylaşın.

3- Sitenize reklam almak için google adsense’e kaydolun ve sitenizdeki her tıklanan reklamdan para kazanın.

Blog sitesi ile nasıl ve ne kadar kazanılabilir?

Bir blog sitesinden sponsor reklamlar, reklam içerikli yazı, istek dahilinde başka siteye link vermek gibi bir çok yöntem ile para kazanılabilir.

Fakat blog sitesi sahiplerinin birinci ve en büyük gelir kaynağı google adsense reklam servisidir.

Blogunuzu açtıktan sonra google adsense’e blog siteniz ile kaydolursunuz. Hesabınız onaylandığında sitenizde reklamlar göstermeye başlarsınuz.

Bu aşamadan sonra blog sitenizi ziyaret edenler reklamlara her tıkladıklarında para kazanırsınız.

Kazançlarınızı da adsense hesabınızdan detaylı bir şekilde takip edebiliyorsunuz. (Ödemeler her ay düzenli olarak banka hesabınıza gönderilir.)

Alttaki kazanç görüntüsü blogolustur.com rehberliğinde blogunu oluşturan bir takipçimizin her konudan içeriklerin yayınladığı (haber, eleştiri, tecrübe, hobi yazıları vs.) kişisel blog sitesine aittir.

Google adsense kazançları

Kişisel bir blog sitesine ait örnek adsense kazanç görüntüsü

Google adsense’in bir reklam tıklaması başına verdiği ortalama miktar 0,50 tl (50 kuruş). Yani bir tıka bazen 20 kuruş da alabilirsiniz, 75 kuruş da. Bu miktar bazen 2 TL de olabilir 5 TL de.

Tıklama başına aldığınız miktar sitenizde yayınlanan reklamdan reklama değişmektedir. (Siteyle alakalı olan reklamlar otomatik olarak gösterilir)

Ayrıca google adsense sadece tıklamalara değil her 1000 reklam gösterimine de ödeme yapmaktadır.

Şöyle basit bir hesap yapalım;

Günde milyarlarca aramanın yapıldığı google’dan ve milyonlarca kullanıcıya sahip twitter, facebook gibi sosyal medya platformlarından blog sitenizi günde sadece 1500 kişi ziyaret etsin.

Bu ziyaretçilerden sadece 200 kişinin reklamlarınıza tıkladığını ve bir reklam tıklamasına verilen ortalama miktarı 0,50 TL olduğunu varsaydığımızda 200 X 0,50 = günde 100 TL eder.

Bu da aylık 3000 TL demektir. (reklam gösterimlerine aldıklarınız hariç)

Bir de günlük 5000, 10.000 veya 100.000 ziyaretçinizin olduğunu ve google adsense dışında reklam içerikli yazı, sponsorluklar gibi diğer blogdan para kazanma yöntemlerini de kullandığınızı düşünün.

Anlayacağınız bunun bir sınırı yok .. Ne kadar çok ziyaretçiniz olursa o kadar çok para kazanırsınız.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşarak blog dünyasına katkıda bulunabilirsiniz.