Blog Nedir? Neden Bir Blog Siteniz Olmalı?

Genel olarak insanların bilgi birikimlerini, tecrübelerini, düşüncelerini, eleştirilerini, fikirlerini veya görüp, duyduklarını paylaştıkları web sitelerini blog olarak tanımlayabiliriz.

Blog sitesinde içerik üreten, yayınlayan kişilere de blogger ya da türkçeyle blog yazarı diyoruz.

Bloglar internetin büyük bir kısmını oluştururular. Blog açmak da çok ama çok kolaydır. Blog açmak için hiçbir teknik bilgiye veya beceriye ihtiyacınız yok.

(bkz: Adım adım blog oluşturma rehberi)

Neden sizin de bir blogunuz olmalı?

Ve evet, bir blog sitesi oluşturmak hayatınızı inanılmaz bir şekilde değiştirebilir .. Size bunun nasıl mümkün olacağını da 3 ayrı maddede kısaca anlatayım.

Katkı sağlayın:

Günde milyonlarca insan herhangi bir konu hakkında bilgi edinmek için google’da arama yapıyor ve sonuçlarda çıkan bir siteye tıklayarak istediği bilgiyi ediniyor.

Siz de blog sitesi açıp, bilgi birikiminizi, araştırmalarınızı, düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi paylaşarak insanlara yardımcı olabilirsiniz.

Üstelik bu sayede internette ün sahibi olabilir, özgüveninizi arttırabilir, yeni insanlarla tanışıp iyi bir çevre edinebilir, kendinizi geliştirebilir ve ayrıca kariyerinizi de güçlendirebilirsiniz.

Para kazanın:

Blog oluşturmak internet üzerinden para kazanmak adına yapılan en popüler ve en kazançlı işlerden biridir.

Evet, blog sitesi açarak gerçek anlamda ciddi paralar kazanmak mümkün. Dünya üzerinde sadece blog yazarak geçimini sağlayan milyonlarca insan var.

Siz de internette harcadığınız zamanı (en azından bir kısmını) blog oluşturarak nakite çevirebilirsiniz. Tabi ki blogunuza ne kadar çok zaman ayırır yeni içerikler yayınlarsanız o kadar çok para kazanırsınız.

Yani bu işi ister tam zamanlı isterseniz de ek iş olarak yapabilirsiniz.

Türkiye’de blog ile asgari ücretin 4 – 5 katından fazla kazanan binlerce kişi var.

(bkz: Blogdan nasıl ve ne kadar para kazanılır?)

Neden siz de kazanamayasınız ki? Bir blog sitesi oluşturmadan, bu işi denemeden bunu hiç bir zaman öğrenemezsiniz ..

Özgür olun:

Bu paraları istediğiniz zaman, istediğiniz yerden çok daha az ve daha rahat çalışarak kazandığınızı bir hayal edin.

Siz gece uyurken bile insanların sitenizi ziyaret ettiklerini ve size kazanç sağladıklarını düşünün. Bu gerçekten inanılmaz öyle değil mi?

Ama bu kesinlikle mümkün!

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşarak blog dünyasına katkıda bulunabilirsiniz.

 

BU YAZI HAKKINDA 2 YORUM VAR

  1. Sayfanızın içerikleri gerçekten değerli ve kaliteli. Bu tarz sayfaları hep sevmişimdir ve takip etmişimdir. Bir blog için olması gerekenler hakkında bence detaylı bir açıklama yapmışsınız yazınızda. Blog açmak sadece yazmak için değil getirisi olan bir iş haline döndüğünü de düşünürsek para kazanmak içinde yapılabilecek bir iş. Yazılarınızın devamını bekliyorum.

  2. Merhabalar,

    Her şey çok net ve açıklayıcı. Sizi gerçekten tebrik ediyorum, harika bir site. Yeni içeriklerinizi bekliyor olacağım. Takipteyim!

Bu yazı için yorumlar şuan kapalı.