Blog Nedir? Neden Bir Blog Siteniz Olmalı?

Bloglar internetin büyük bir kısmını oluştururular. Daha önce mutlaka blogolustur.com dahil binlerce blog ziyaret etmiş ve bir çok konuda yazı okumuşsunuzdur.

Nedir bu blog?

Genel olarak insanların bilgi birikimlerini, tecrübelerini, düşüncelerini, eleştirilerini, fikirlerini veya görüp, duyduklarını paylaştıkları web sitelerini blog olarak tanımlayabiliriz.

Blog sitesinde içerik üreten, yayınlayan kişilere de blogger ya da türkçeyle blog yazarı diyoruz.

Bir blog oluşturmak için de hiçbir teknik bilgiye veya beceriye ihtiyacınız yok! İster mobilden ister PC’den blogunuzu şimdi kolayca açın.

ÜCRETSİZ BAŞLAMAK İÇİN HESAP OLUŞTURUN

Ve evet, bir blog hayatınızı değiştirebilir .. Nasıl mı?

Katkı sağlayın:

Günde milyonlarca insan herhangi bir konu hakkında bilgi edinmek için google’da arama yapıyor ve sonuçlarda çıkan bir siteye tıklayarak istediği bilgiyi ediniyor.

Siz de blog sitesi açıp, bilgi birikiminizi, araştırmalarınızı, düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi paylaşarak insanlara yardımcı olabilirsiniz.

Üstelik bu sayede internette ün sahibi olabilir, özgüveninizi arttırabilir, yeni insanlarla tanışıp iyi bir çevre edinebilir, kendinizi geliştirebilir ve ayrıca kariyerinizi de güçlendirebilirsiniz.

Para kazanın:

Blog oluşturmak internet üzerinden para kazanmak adına yapılan en popüler ve en kazançlı işlerden biridir.

Evet, blog sitesi açarak gerçek anlamda ciddi paralar kazanmak mümkün. Dünya üzerinde sadece blog yazarak çok rahat bir şekilde geçimini sağlayan milyonlarca insan var.

Siz de internette harcadığınız zamanı (en azından bir kısmını) blog oluşturarak nakite çevirebilirsiniz. Tabi ki blogunuza ne kadar çok zaman ayırır yeni içerikler yayınlarsanız o kadar çok para kazanırsınız.

Yani bu işi ister tam zamanlı isterseniz de ek iş olarak yapabilirsiniz.

Türkiye’de blog ile asgari ücretin 4 – 5 katından fazla kazanan binlerce kişi var.

Neden siz de kazanamayasınız ki? Bir blog sitesi oluşturmadan, bu işi denemeden bunu hiç bir zaman öğrenemezsiniz ..

Özgür olun:

Bu paraları istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden günde ortalama sadece 2-3 saat çalışarak kazandığınızı bir hayal edin.

Siz gece uyurken bile insanların sitenizi ziyaret ettiklerini ve size kazanç sağladıklarını düşünün. Bu gerçekten inanılmaz öyle değil mi?

Ama bir blog ile bu kesinlikle mümkün!

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşarak blog dünyasına katkıda bulunabilirsiniz.

 

BU YAZI HAKKINDA 2 YORUM VAR

  1. Sayfanızın içerikleri gerçekten değerli ve kaliteli. Bu tarz sayfaları hep sevmişimdir ve takip etmişimdir. Bir blog için olması gerekenler hakkında bence detaylı bir açıklama yapmışsınız yazınızda. Blog açmak sadece yazmak için değil getirisi olan bir iş haline döndüğünü de düşünürsek para kazanmak içinde yapılabilecek bir iş. Yazılarınızın devamını bekliyorum.

  2. Merhabalar,

    Her şey çok net ve açıklayıcı. Sizi gerçekten tebrik ediyorum, harika bir site. Yeni içeriklerinizi bekliyor olacağım. Takipteyim!

Bu yazı için yorumlar şuan kapalı.